Prof. Dr. Gülen Bülbül Doğusoy

Prof. Dr. Gülen BÜLBÜL DOĞUSOY

Patoloji

Prof. Dr. Gülen BÜLBÜL DOĞUSOY Hakkında

  Prof. Dr. Gülen BÜLBÜL DOĞUSOY,  1978’de Özel TED Ankara Lisesi’nden, 1984’de İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1989’da aynı fakültenin Patoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlığını almış ve o tarihten 2009’a dek öğretim üyesi olarak çalışmış, 1993’de doçent, 1999’da profesör olmuştur.
  Prof. Dr. Gülen BÜLBÜL DOĞUSOY 2009’dan beri Florence Nightingale Hastanesi Patoloji Laboratuvarı Sorumlu Hekimi olarak çalışmakta ve İstanbul Bilim ve Kemerburgaz Üniversiteleri’nde öğrenci eğitimi vermektedir. İki kez Houston Medical Center, Department of Pathology, ABD’de ve Verona University, Faculty of Medicine, Department of Pathology, İtalya’da gözlemci olarak yurt dışı görevinde bulunmuştur.İyi derecede İngilizce ve orta derecede İtalyanca bilmektedir. 100’den fazla uluslararası ve ulusal yazılı yayınları, davetli konferansları, sözlü ve yazılı sunumları ve çok sayıda kongre vb. etkinlik katılımı mevcuttur.
   Çeşitli Türkçe ve İngilizce kitap bölümlerinin yanında 2015’de Türkiye’de bu konuda ilk olan Gastrointestinal Patoloji kitabının editör ve sahibidir. 2017 başında basılacak Sternberg’s Diagnostic Surgical Pathology’nin çeviri editörlüğünü yapmaktadır.
  • Gastrointestinal
  • Hepatopankreatobiliyer
  • Baş-Boyun Patolojileri